Всеукраїнська мережа фахівців і практиків
з регіонального та місцевого розвитку

Послуги в регіонах

Вибір редакції

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Читати повністю

Короткі рекомендації про те, як взяти участь у відборі до РЕГІОНЕТ і стати учасником мережі

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Читати повністю

Матеріали базового навчання для кандидатів на участь у РЕГІОНЕТ викладено на порталі мережі у вільному доступі

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Читати повністю

Відеозаписи, зроблені мережею РЕГІОНЕТ: власні заходи та заходи партнерів мережі

Партнери

 
 
  • УАРОР

    Українська асоціація районних та обласних рад

  • АМУ

    Асоціація міст України

  • ВАССР

    Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад

  • Мінрегіон

    Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  • komsamovr

    Секретаріат Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України

  • www.narda.org.ua

    Асоціація агенцій регіонального розвитку України

  • www.coe.kiev.ua

    Офіс Ради Європи в Україні

  • DESPRO

    Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

  • ІГС

    Інститут громадянського суспільства

  • АММУ

    Асоціація малих міст України

  • НАДУ

    Національна академія державного управління при Президентові України

  • Відродження

    Програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»

  • УНЦПД

    Український незалежний центр політичних досліджень

  • ЦППР

    Центр політико-правових реформ

  • Мережа центрів

    Громадська спілка "Мережа Центрів правової інформації та консультацій"

  • НАСДСУ

    Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України

  • Ресурсний центр

    Центр управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку»

Зволікання з прийняттям перспективних планів стримує розвиток громад, а отже і регіонів, – В’ячеслав Негода керівництву областей

20.06.2018

«Хочу нагадати керівництву обласних державних адміністрацій та обласних рад про нашу спільну відповідальність перед громадами, які бажають об’єднатися чи приєднатися, щоб створити спроможні громади. Вони очікують якнайшвидшої розробки та прийняття перспективних планів на усю територію області. Без цього вони не можуть спрогнозувати свій розвиток і скористатися перевагами реформи. Уряд надав ОДА відповідні доручення, і термін їх виконання вже спливає», - звернувся до керівництва областей перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода.

За даними Мінрегіону, перспективні плани формування територій громад, які покривають 100% території регіону, мають лише вісім областей з 24: Донецька, Кіровоградська, Луганська, Рівненська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька та Чернігівська. І лише в двох з цих областей – Кіровоградській та Рівненській – перспективні плани вже схвалені Кабінетом Міністрів.

За словами В’ячеслава Негоди, на територіях, не включених до перспективних планів, більшість громади не бачать перспектив розвитку, а також не мають змоги приєднуватися до міст обласного значення та вже створених об’єднаних громад, бо це суперечить законодавству.

«Також здебільшого у перспективні плани і проекти змін до них міста обласного значення внесені без врахування можливості їх об’єднання із сусідніми громадами. Як наслідок, більшість приміських сільських, селищних територіальних громад, які, як правило, мають спільну соціальну та комунальну інфраструктуру з містами, позбавляються можливості приєднатися до цих міст і стати більш інвестиційно привабливими територіями та бути лідерами у розвитку всієї області. Тому дуже важливо внести відповідні зміни до перспективних планів і зробити це якнайшвидше, щоб громади нарешті почали користуватися своїм законним правом на розвиток», - підкреслив В’ячеслав Негода.

Нагадаємо, під час розширеної урядової наради 5 квітня 2018 року у Вінниці Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив головам обласних державних адміністрацій протягом трьох місяців, тобто до 5 липня, забезпечити розроблення актів про внесення змін до перспективних планів формування територій областей, передбачивши охоплення ними усієї території області та внесення їх на розгляд відповідним обласним радам.

Ще раніше, в лютому 2018 року, Мінрегіон, який відповідає за впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, визначив завдання обласним державним адміністраціям розробити та подати на затвердження Уряду перспективні плани формування спроможних територіальних громад в межах 100% території відповідного регіону.

За матеріалами decentralization.gov.ua