All-Ukrainian Network of experts and practitioners
on regional and local development

Services in regions

Editor's choice

Як пройти відбір та стати учасником мережі РЕГІОНЕТ

Show full text

Не вказано

Матеріали базового навчання - відтепер у вільному доступі!

Show full text

Не вказано

Відеозаписи заходів РЕГІОНЕТ та партнерів мережі

Show full text

Не вказано

Partners

 
 
  • УАРОР

    Ukrainian Association of Rayon and Regional Councils

  • АМУ

    Association of Ukrainian Cities

  • ВАССР

    All-Ukrainian Association of Village and Settlement Councils

  • Мінрегіон

    Ministry of Regional Development, Construction and Housing and Communal Services of Ukraine

  • komsamovr

    Secretariate of Committee on State Building, Regional Policy and Local Self-Government of the Verkhovna Rada of Ukraine

  • www.narda.org.ua

    National Association of Regional Development Agencies

  • www.coe.kiev.ua

    Office of the Representative of the Secretary General in Ukraine

  • DESPRO

    Swiss-Ukrainian project «Decentralization Support in Ukraine» DESPRO

  • ІГС

    Civil Society Institute

  • АММУ

    Association of Small Towns of Ukraine

  • НАДУ

    National Academy for Public Administration under the President of Ukraine

  • Відродження

    Program Initiatives «Democratic Practice» of International Renaissance Foundation

  • УНЦПД

    Ukrainian Center for Independent Political Research

  • ЦППР

    Centre of Policy and Legal Reform

  • Мережа центрів

    Public Union Network of legal information and consultation

  • НАСДСУ

    National Association of Agricultural Advisory Services of Ukraine

  • Ресурсний центр

    Center for Knowledge Management «Resource Center for Sustainable Local Development»

ОТГ Вінниччини вивчали механізми ефективної регуляторної діяльності органів місцевого самоврядування

04.04.2019

У Вінницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування пройшов семінар для представників ОТГ Вінниччини – «Оприлюднення відкритих даних у бюджетному процесі та інших сферах діяльності ОТГ».  Захід відбувся за сприяння Програми «U-LEAD з Європою».

У семінарі взяли участь  експерти – Олександр Пліва, керівник проекту «Регуляторна мапа України», член Громадської ради при Державній регуляторній службі, Олеся Данілова – завідувач сектору ДРС у Вінницькій області, Наталія Рудик – головний спеціаліст сектору ДРС у Вінницькій області, Олександр Печалін – голова ГО  Спілки підприємців «СТІНА», а також радник Вінницького ЦРМС з місцевих фінансів Інна Святна.

Під час навчальної зустрічі представники фінансових служб ОТГ області дізнались про  організаційні засади регуляторної політики  органів  місцевого самоврядування, ознайомились із механізмами  впровадження ефективної регуляторної діяльності та  з інструментами  оприлюднення даних ,  а також   обговорили  можливості співпраці  на регіональному рівні.

Про публічність діяльності  комунальних підприємств та прозорість бюджетного процесу в ОТГ розповіла Інна Святна, експерт з місцевих фінансів  Центру: «Сьогодні важливо звертати увагу  на виконання вимог бюджетного законодавства про оприлюднення інформації про бюджет. У разі невиконання – це бюджетне порушення. Крім того, потрібно розуміти, що  відсутність інформації про  доходи і витрати бюджету знижує довіру до влади та в цілому – до процесів реформуваання. Керівники установ, підприємств в ОТГ  повинні працювати, виходячи з того, що немає муніципальних коштів, а є кошти платників податків. От наприклад, Центри первинної медико-санітарної допомоги,  що створюються як комунальні підприємства.  Якщо раніше  заклади медицини фінансувались із Держбюджету, то сьогодні ЦПМСД  почали працювати за принципом самоокупності  у співпраці із Національною службою охорони здоров’я. Відтак – відкритість руху коштів має стати ключовим принципом. Комунальні підприємства повинні публікувати дані фінансової звітності, оприлюднювати статистику витрат, а також  повідомляти  про принципи і структуру заробітної плати керівників КП. Таки чином  буде забезпечений не тільки  звіт про рух коштів НСОЗУ, а й громадський контроль за  якістю послуг і діяльністю комунальної установи в цілому».

Під час семінару  учасники ознайомились із новітніми технологіями щодо регуляторної діяльності та відкритих даних. Про це розповів Олександр  Пліва, керівник проекту «Регуляторна мапа України».

«Якісні відкриті дані – шлях до реалізації принципів належного врядування в Україні і стандартизація наборів відкритих даних регуляторних органів - це інструмент втілення принципів прозорості і передбачуваності державної регуляторної політики. Розроблений в рамках нашого проекту сервіс для наповнення стандартизованих наборів відкритих даних ОpenData. Публікатор, допоможе розпорядникам робити це значно швидше і уникати помилок. Сьогодні важливо забезпечити автоматизований збір, обробку та розповсюдження інформації про регуляторну діяльність органів місцевого самоврядування, для ширшого залучення до неї громадськості та бізнесу, здійснення регуляторного нагляду в автоматичному режимі та виявлення не ефективних рішень. Це, в свою чергу, дасть можливість усунути бар’єри для економічного розвитку територій і поширення кращих практик», – зазначив Олександр Пліва.

За словами експертів, відкриті дані у процесі здійснення регуляторної діяльності є сучасним механізмом для моніторингу рівня зарегульованості бізнесу та виконання положень законодавства органами місцевого самоврядування з метою покращення бізнес-клімату в ОТГ.

В ході семінару Олеся Данілова,завідувач сектору Державної регуляторної служби у Вінницькій області ознайомила представників ОТГ із принципами висвітлення регуляторних даних та інформування про регуляторну політику відповідно до Постанови Уряду №835 від 21.10.2015. Вона підкреслила, що оприлюднення якісних регуляторних даних на оновленому Єдиному державному порталі відкритих даних сприятиме належному врядуванню, а також дозволить вчасно надавати інформацію, що потрібна для підприємницького середовища та сталого економічного розвитку територій.

За матеріалами www.vin.gov.ua